fbpx

Aile Şirketinizde Mutluluk İmkansız Değil!

Aile anayasasının temelde ne olduğunu anlamak için lütfen önce yukarıdaki videomu izleyin.

Sonrasında aile şirketinizin tam gereksinimlerini karşılayacak doğru bir planlama için aşağıdaki formu eksiksiz olarak doldurun, size geri dönüş yapalım.

Aile şirketlerinde sorunlar bazen iş ile değil aile ve iş arasındaki bağlardan ve çeşitli görüş ayrılıklarından kaynaklanır. Bu sorunlar da işler çok iyi gidiyor, sürekli yükseliyor olsa dahi huzuru bozar. Zaman içerisinde aile meseleleri ailenin geleceği ve servetini tehlikeye sokar hale getirir.

Bu bir cam tavan etkisidir. Büyümek için önünüz açık olmasına rağmen büyüyemezsiniz. İş zaman içerisinde genişleyen aileye yetmez, hepsinden kötüsü bu sorunların üstesinden gelebilmek için bireyler bir masa etrafında toplandığında iletişim dahi güçleşir.

Ben kökleri 1920’lere dayanan dört nesillik sanayici bir aileden geliyorum. İhtiyacınızın ne olduğunu emin olun çok iyi biliyorum. Çocukluğum ve gençliğim aile şirketlerinin içinde geçti. Bütün bu ve daha fazlası sorunları inanın çok gördüm. Pek çok aile şirketine yardımcı oldum.

Biliyorum bu problemlerden bir an önce kurtulmak istiyorsunuz. Zira belirli bir noktaya gelmiş hemen her aile şirketi benzer problemleri yaşarlar. Bu sorunları da doğru teşhis edip doğru süreçlerden geçtiklerinde çözerler. Ve yine şunu biliyoruz ki görmezden gelen aileler de dağılır  ve/veya ortada bir şirket kalmaz. Öncelikle şu an bu yazıları okuyor olmanız farkındalığınızın olduğunu ve gelişmeye açık olduğunuzu gösteriyor.

Doğru ve Gerçekçi Yaklaşım!

Öncelikle şunu bilmeniz gerekiyor ki aile anayasası sanılanın aksine varmak istediğiniz noktaya giden yolun ilk durağı değil son durağıdır.

Aile şirketlerinin büyük bir kısmının farkında olmadığı ve çözümü yanlış yerlerde arayıp para ve en önemlisi zaman kaybetmesinin nedeni tam olarak budur. 

İhtimaldir ki sizi  arzu ettiğiniz geleceğe ulaştıracak olan asıl noktalar aile anayasasından çok daha öncelikli halledilmesi gereken konulardır. Bu noktalar konuşulmazsa, aşama aşama çözülmezse  aile anayasası, sadece kağıt üzerinde mürekkep olarak kalmaya mahkumdur.

Aile anayasası basitçe kağıt üzerine dökülerek yapılması gereken bir çalışma değildir. İşin doğasında olan uzman kişiler tarafından hazırlanmalıdır.

Aile şirketinin ihtiyaçları net olarak ortaya konmadıkça madde madde kağıda dökülen ve adı “Aile Anayasası” olan A4 kağıdının tek başına manevi veya hukuki olarak işletme düzenini yürütmeye ve aile birliğini, servetini ve huzurunu korumaya dair hiç bir yaptırımı yoktur!

Aile anayasası hazırlanacak ailelerin ve şirketlerin alt yapılarının  ortaya konacak yeni kural düzenine temelden hazır olması gerekir. Yoksa söz konusu anayasa, sağladığı faydadan çok zaman ve para kaybına dönüşür. Hayal kırıklığından öteye geçemez.

Gelin çok geç olmadan Aile şirketinizin geleceğini  güvenceye alalım.

Ön görüşme ve fiyat teklifi almak için lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurun.

Danışmanlık başvuru formu